Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
Excellent Test – w 20 minut dowiedz się, czy masz COVID-19
Excellent Test – w 20 minut dowiedz się, czy masz COVID-19

Na początku epidemii testy na koronawirusa przeprowadzano tylko u osób z konkretnymi objawami i w wybranych placówkach medycznych. Obecnie test może wykonać każdy – nawet samodzielnie. Taką możliwość daje Excellent Test – Koronawirus Szybki Test, który łatwo i szybko pozwala wykryć zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

 

Jak działa Excellent Test?

Wirus SARS-CoV-2 jest przenoszony drogą kropelkową. Prowadzi do rozwinięcia się COVID-19, czyli ostrej choroby zakaźnej układu oddechowego. Najczęstsze objawy COVID-19 to gorączka, ból mięśni, ból stawów, osłabienie, kaszel i katar, czasowa utrata smaku i węchu. W większości przypadków COVID-19 nie wywołuje żadnych objawów. Wykonanie testów pomaga potwierdzić lub wykluczyć zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Koronawirus Szybki Test, którego dystrybutorem jest polska firma Excellence SA, to kasetkowy test immunologiczny. Bada się w nim próbkę krwi pobraną z palca pacjenta. Zasada działania Excellent Testu polega na wykrywaniu w próbce przeciwciał IgG i IgM. To związki, które układ odpornościowy (immunologiczny) człowieka produkuje w odpowiedzi na kontakt z wirusem. Przeciwciała IgM produkowane są wtedy, gdy organizm po raz pierwszy styka się z danym wirusem. Po jakimś czasie od zakażenia przeciwciała IgM są zastępowane przeciwciałami IgG. Mogą być one obecne w surowicy krwi przez wiele lat, przypominając, że organizm już zetknął się z konkretnym wirusem. Koronawirus Szybki Test wykrywa IgM i IgG specyficzne dla koronawirusa SARS-CoV-2.

 

Excellent Test – jak jest zbudowany i co pokazuje?

W kasetce testowej znajduje się:

  • „Studzienka” – do niej wkrapla się próbkę krwi i specjalny płyn.
  • Linia M – jej pojawienie się oznacza, że Koronawirus Szybki Test wykrył przeciwciała IgM. Taki wynik mówi o tym, że dana osoba jest chora na COVID-19.
  • Linia G – jej pojawienie się oznacza, że Koronawirus Szybki Test wykrył przeciwciała IgG. Taki wynik sugeruje jedną z 3 opcji – późne stadium choroby COVID-19, wczesne stadium ponownego zakażenia wirusem albo już wcześniej przebyte zakażenie.
  • Linia C (kontrolna) – czerwona linia kontrolna mówi o prawidłowo przeprowadzonym teście. Brak tej linii oznacza, że np. objętość próbki krwi była za mała albo źle nawilżono matrycę szybkiego testu kasetkowego.

 

Excellent Test – jak jest zbudowany i co pokazuje?

Excellent Test to kilka prostych kroków. Wynik testu pojawia się na płytce po zaledwie 15–20 min od zakończenia procedury. Jeśli oprócz linii C pokaże się linia M i G (lub jedna z nich), oznacza to wynik dodatni. Jeśli obecna jest tylko linia C, wynik jest ujemny.

Należy jednak pamiętać, że:

  • każdy pozytywny wynik testu kasetowego należy potwierdzić alternatywną metodą testową,
  • wynik ujemny pokazany przez Excellent Test oznacza brak przeciwciał przeciw wirusowi SARS-CoV-2, jednak nie wyklucza możliwości zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

 

Dla kogo przeznaczony jest Excellent Test i dlaczego warto go wykonać?

Test może wykonać każdy. U osoby, która nie ma żadnych objawów, Excellent Test – Koronawirus Szybki Test spełni rolę badania profilaktycznego. U osoby z objawami, które mogą wskazywać na COVID-19, szybki test kasetkowy pomoże w diagnostyce zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Co ważne, Koronawirus Szybki Test jest produkowany zgodnie z wymogami FDA – amerykańskiej instytucji rządowej, która zajmuje się kontrolą m.in. leków. Ponadto dystrybutorem tego ekspresowego testu do samodzielnego wykonania jest polska firma Excellence SA.

Zastosowanie Excellent Test umożliwia upewnienie się, czy nie jest się zakażonym wirusem SARS-CoV-2. Potwierdzenie choroby pozwala na podjęcie wczesnego leczenia, dzięki czemu można zapobiec poważnym następstwom COVID-19.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl